8.12.08

Kāds ir tavs panākumu saraksts?

(Autors: Dens Kadriels)

Nesen, izlasot par miljonāru – piedzīvojumu meklētāju, kurš bija pazudis lidojumā ar savu personīgo lidmašīnu, man bija jāpārdomā daudzas un dažādas domas. Lasot viņa biogrāfiju, es aptvēru, ka tā ir ne tikai aizraujoša, bet arī praktiski neiespējama. Īss meklējums internetā sniedz iespaidīgu sarakstu ar viņa sasniegumiem, ieskaitot šādus:

- Pirmais lidojums vienatnē ar karstā gaisa balonu apkārt zemeslodei.

- Apburāšana apkārt zemeslodei rekordīsā laikā (58 dienās).

- Pirmais cilvēks, kurš aplidoja zemeslodi bez piezemēšanās un neveicot degvielas uzpildi.

- Piedalīšanās Aļaskas slavenajās Iditarod suņu pajūgu sacensībās.

- Lamanša jūras šauruma pārpeldēšana.

- Pilnībā veiktas Ironman triatlona sacensības.

- Pateicoties biznesa veiksmei, kļuvis par multimiljonāru.

Es nosūtīju šo sarakstu savam draugam un cīņu biedram Ironman triatlona sacensībās, kurš 1990-tajos bija arī astronauts. Es viņam jautāju; „Kā Tu domā, vai viņš (pazudušais miljonārs) bija patiesi apmierināts vai laimīgs?” Mans draugs atbildēja ar pretjautājumu: „Laimīgs? Apmierināts? Vai tu būtu laimīgs, ja pagājušajās Ironman sacensībās pārspētu 10 stundu laiku? Ja tu būtu to paveicis, vai nelauzītu galvu, kā nākamajās pārspēt 9 stundas?"

Viņam bija taisnība. Vīriešiem piemīt neremdināms gars, kas liek viņiem justies tukšiem un nepiepildītiem, neskatoties uz to, cik trofejas un cik daudz naudas iegūts. Es saprotu šo priekšstatu, tomēr reizēm domāju, ka es esmu izņēmums. Bet, kad esmu godīgs, saprotu, ka neesmu. Mēs visi šķietam ierauti nepārtrauktos meklējumos un centienos sasniegt to, kā mums nav.

Lai sasniegtu patiesu piepildījumu, pasaules panākumu vietā mums jāveido saraksts ar panākumiem, kurus atzītu mūsu Radītājs. Ja mani izsludinātu par pazudušu, es vēlētos, lai manā sarakstā būtu:

- Mīlējis un bijis paklausīgs Dievam ar visu sirdi, dvēseli un prātu.

- Ļoti mīlējis savu sievu.

- Viņa bērni viņu uzskatīja par vislabāko tēti.

- Tāds draugs, pie kura varēja griezties jebkurā laikā, jebkādos apstākļos.

- Bija bagāts, ne naudā, bet ar cilvēkiem, kurus viņš mīlēja un kuri mīlēja viņu.

- Bija atlēts, kurš nemitīgi tiecās pēc dzīves augstākās balvas – mūžīgās dzīves!

Lūk, manuprāt, īsteni bagātīgs mantojums, kuru vērts atstāt internetā! Kādu sarakstu jūs vēlētos sev? Kā teica Jēzus: "Jo, kur ir tava manta, tur būs arī tava sirds. " (Mateja 6:21).

(Adaptēts no Dena Kadriela, 44 gadus veca vīra un triju bērnu tēva, slejas. Viņš ir trīskārtējs Ironman triatlona finišētājs un divkārtējs USAT All American laureāts, kā arī lokālā triatlona kluba prezidents. Šis raksts oriģinālā publicēts www.fca.org. Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2008 / www.cbmc.lv)