29.9.09

NEĻAUJOTIES ZAUDĒT DROSMI

Lielākā daļa no mums jūtas diezgan patstāvīgi. Kad rodas krīze, mēs darām to, kas nepieciešams, strādājam cauri problēmai, un dodamies tālāk. Tomēr, kas notiek, ja mēs izdarām visu, ko spējam, un krīze paliek? Bieži šādos gadījumos mēs pieņemam saukli, „Ja viss pārējais izgāžas, lūdziet.” Bet kas notiek, kad pat jūsu lūgšanas netiek atbildētas?

Ja jūs jūtaties zaudējis drosmi tāpēc, ka Dievs kavējas atbildēt jūsu lūgšanām, atcerieties, ka kavēšanās nenozīmē atteikumu. Tikai tāpēc, ka atbilde vai brīnums nav atnākuši – vēl – nenozīmē, ka Dievs neatbildēs, vai ka Viņš ir jūs aizmirsis, vai ka jūs Viņam esat vienaldzīgi. Tas vienkārši nozīmē: „Vēl nē!”

Garīgais briedums ir zināt atšķirību starp „Nē” un „Vēl nē” – atšķirību starp atteikumu un kavēšanos. Bībele mums saka, “Jo vēl mazs brīdis, un Tas, kam jānāk, nāks un nekavēsies.” (Ebrejiem 10:37).

Kavēšanās varētu būt pārbaudījums jūsu pacietībai. Katrs var būt pacietīgs vienreiz un pat divreiz. Un gandrīz katrs var būt pacietīgs trīs reizes. Tāpēc Dievs var izvēlēties pārbaudīt jūsu pacietību atkal un atkal – un atkal, kamēr jūs domājat, ka vairs nevarat būt pacietīgs.

Kāpēc viņš to dara? Lai noskaidrotu, cik pacietīgs jūs esat? Nē, viņš jau to zina. Viņš aizkavē savu atbildi, lai atklātu JUMS, cik pacietīgs jūs esat. Šādā veidā jūs atklāsiet, kas ir jums iekšienē, un būsiet spējīgs saprast jūsu nodošanās līmeni. Dievs pārbauda jūsu pacietību, lai jūs zinātu, ka viņš ir uzticīgs, pat ja atbildes, ko meklējat, kavējas.

Ja jūs esat zaudējis drosmi, apgrieziet šīs negatīvās emocijas otrādi, atceroties, ka Dievs jums māca būt pacietīgiem arī laikos, kad notiek aizkavēšanās. Lūdziet viņam pārvērst jūsu mazdūšību pacietībā.

Iespējams, ka jūs tieši tagad ejat cauri grūtiem laikiem un jūtat, ka vēlētos mukt projām, vai pazust no šīs planētas. Jūs esat zaudējis drosmi, jo situācija, ar kuru esat saskāries – darbā, jūsu mājās, jūsu finansēs, vai jūsu veselībā – šķiet grūti kontrolējama, nesaprātīga vai pat negodīga. Tas jums var šķist neciešami un jūs varat nokļūt situācijā, kad jūs būtībā paziņojat, „Dievs, es to vairs nevaru izturēt!” Bet jūs varat.

Jūs varat izturēt, paliekot šajā situācijā tāpēc, ka Dievs ir ar jums. Viņš jums dos iespēju turpināt cīnīties, ja jūs vēlaties viņam uzticēties un viņam paļauties. Atcerieties, jūs neesat neveiksme, kamēr nepadodaties.

Nepadodieties. Neļaujieties zaudēt drosmi un pabeidziet sacīkstes, kuru priekšā Dievs jūs ir nostādījis.

Kā ir teikts svētajos rakstos, “Jo jums vajag pacietības, lai, Dieva prātu darījuši, iemantotu apsolījumu. Jo vēl mazs brīdis, un Tas, kam jānāk, nāks un nekavēsies.” (Ebrejiem 10:36-37).

Autors: Dr. Riks Vorens

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2009 / www.cbmc.lv