2.2.10

KĀ BŪT PATEICĪGAM ARĪ GRŪTOS LAIKOS

Ko jūs darāt, kad nokļūstat situācijā, kuru nevarat kontrolēt? Iespējams, biznesā nesokas labi, piemeklējušas vispārējas finansiālas grūtības vai arī izaicinājumu met personīgas dabas grūtības. Ko jūs darāt – vai raizējaties par to?

Bībelē atrodami daži ļoti interesanti ieskati par šo jautājumu un ieteikums, tā vietā, lai raizētos, vienkārši būt pateicīgiem: “Nezūdieties nemaz, bet jūsu lūgumi lai nāk zināmi Dieva priekšā ar pateicību ikvienā pielūgšanā un lūgšanā.” (Filipiešiem 4:6). Aplūkosim šo jautājumu tuvāk:

1. Neraizējaties ne par ko. Uztraukšanās neko neizmaina. Uztraukšanās nav iedzimta īpašība. Uztraukšanos iemācās. Iespējams, ka jūs to esat iemācījušies no vecākiem, vienaudžiem vai pieredzes. Tā ir laba ziņa, ja to var iemācīties, tad to var arī aizmirst. Jēzus saka: “Tāpēc nezūdieties nākamā rīta dēļ, jo rītdiena pati par sevi zūdīsies. Ikvienai dienai pietiek pašai savu bēdu” (Mateja 6:34).

2. Lūdziet par visu. To laiku, kuru esat ieplānojis raizēties, labāk izmantojiet lūgšanām. Ja jūs pavadīsiet lūgšanās vismaz tikpat ilgu laiku kā raizējoties, tad jums būs daudz mazāk par ko raizēties. Daži domā, ka vienīgais, par ko Dievs rūpējas, ir tas, cik daudzi apmeklē baznīcu vai cik lielas summas ziedo reliģiskām vajadzībām. Bet Dievam rūp viss, pat maksājumi par auto un sāpošas locītavas. Viņu interesē katra jūsu dzīves detaļa. Tas nozīmē, ka jūs varat vērsties pie Dieva ar katru radušos problēmu.

3. Pateicieties Dievam par visām lietām. Vienalga, kad lūdzat, jums jālūdz pateicībā. Psiholoģijas eksperti saka, ka visdziedinošākā cilvēciskā emociju izpausme ir nevis mīlestība, bet pateicība. Esot pateicīgs, jūs paaugstināt savu imunitāti, kļūstat noturīgāks pret stresu un mazāk uzņēmīgs pret slimībām. Cilvēki, kuri ir pateicīgi, ir laimīgi. Bet nepateicīgie ir nožēlojami, priekš viņiem nekas nav gana labs. Tādējādi, ja jūs vairosiet pateicības sajūtu, mācoties būt pateicīgi par visu, jūs savā dzīvē samazināsiet stresu.  

4. Domājiet par labo. Ja gribat samazināt savu stresa līmeni, jums jāmaina domāšanas veids. Tas, par ko jūs domājat, nosaka to, kā jūs jūtaties, un tas, kā jūs jūtaties, nosaka to, kā jūs rīkojaties. Tātad, ja jūs vēlaties mainīt savu dzīvi, jums jāmaina veids, kā jūs domājat.

Tā ir pārdomāta, apzināta izvēle; jūs maināt domāšanas kanālus, līdzīgi kā pārslēdz TV kanālus. Jūs varat izvēlēties domāt par labo un par Dieva Vārdu. Kādēļ jums tas būtu jādara? Tādēļ, ka stress sakņojas jūsu domāšanas veidā. Domājiet pareizi un pozitīvi, un jūs samazināsiet stresu savā dzīvē.

Kad jūs vairs neraizēsieties, kad jūs lūgsiet par visu, kad jūs pateiksieties, kad jūs fokusēsieties uz pareizajām lietām, lūk, kāds būs rezultāts: “Un Dieva miers, kas ir augstāks par visu saprašanu, pasargās jūsu sirdis un jūsu domas Kristū Jēzū” (Filipiešiem 4:7).

Autors: Riks Vorens

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2010 / www.cbmc.lv.